Masz dosyć pilnowana pieca? Dosypywania miału, drewna, ekogroszku? Bałaganu w kotłowni? Sprzątania w piecu? Może warto zwrócić się w stronę mniej pracochłonnych, a bardziej ekologicznych źródeł ogrzewania?
Odbiorców doceniających odnawialne źródła energii jest coraz więcej. Wykorzystują słońce, powietrze, wiatr oraz wodę. Ważny w tym procesie jest odpowiedni dobór urządzeń i instalacji, tak, aby maksymalnie wykorzystać dobro płynące z natury, przy minimalnych stratach ciepła i zanieczyszczaniu środowiska.
Powietrzna pompa ciepła
Ekologiczna pompa ciepła, która wykorzystuje ciepło zgromadzone w powietrzu. Przy stosunkowo niskim koszcie wytwarzania ciepła, działa nieustannie przez cały rok. Może być wykorzystywana zarówno do ogrzewania jak i chłodzenia domu. Nie wymaga specjalnego pomieszczenia, ani dużej powierzchni dachu jak np. kolektory słoneczne, gdyż można ją ustawić w dowolnym miejscu w domu. Praktycznie bezobsługowa w codziennym użytkowaniu, wymaga jedynie przełączenia ustawień w czasie przejścia pomiędzy kolejnymi porami roku czy gwałtownymi zmianami pogody.
W stosunku do pieca na Ekogroszek, pompa ciepła osiąga porównywalne zużycie prądu, jednak wkład pracy, komfort użytkowania i zaangażowanie w obsługę są diametralnie mniejsze na korzyść pompy.
Pompa ciepła czyste powietrze
Czy zastosowanie pompy ciepła przekłada się, na jakość powietrza będącego w domowym obiegu? Otóż tak. Poprzez zamontowanie dodatkowej wentylacji mechanicznej z systemem rekuperacji, wymieniamy „zużyte” powietrze na czyste, odzyskując jednocześnie zgromadzone w nim ciepło. Jest to rozwiązanie zarówno dobre dla organizmu (oddychamy czystym powietrzem) jak i ekonomiczne dla portfela (nie nagrzewamy wciąż nowego powietrza, napływającego z zewnątrz, przy jednoczesnym wypuszczaniu nagrzanego).
Warto zastanowić się, jaka pompa ciepła będzie najodpowiedniejsza. Czerpiąca energię z powietrza, słońca, a może z wody? Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/kategoria-produktu/rodzaj/pompy-ciepla/